TRUMELİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler

3 posters

Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler Empty Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler

Mesaj tarafından Recchie 28/6/2008, 17:56

Selamlar
Albümü bu sabah itibari ile aldım şu an tümünü 2-3 kez dinlemiş durumdayım.İlk izlenimleri anlatayım.
Albüm geneli itibarı ile çok çok başarılı hemen şunu söyleyebilirim çok iyi bir iş olmuş.Ellerinize sağlık,dizi yokluğunda albüme kavuşmak çok iyi geldi bunlarla beraber birkaç merak ettiğim var birkaç da yorum ve bir iki eleştiri
Albümün A1 parçası gayet tabi bizim jenerik diye bildiğimiz Balkan Rüzgarı (Benim telefon melodim) peki benim A1 im ne? Benim A1 im kesinlikle Bozdoğan .Daha doğrusu şunu daha net anladım kimse kusura bakmasın ben bu gidişle bir "Erdal Güney" müzikleri fan ı oluyorum yavaştan. Adlarını tam olarak ayırd edemiyordum lakin özellikle "Naif" ve "Rumeli de akşam " meğer benim en beğendiğim ezgilermiş.En çok eğlendiğim ve aynı zamanda hüzünlendiğim ezgiler ise Muammer Ketencoğlu nun yorumladığı güzelim Balkan ezgileri ve tabi " bitola moj roden kraj" ve birebir dizimizin aksiyonu "sözüm var"özellikle Bitola için teşekkür etmek gereken birileri daha var( Beyaz birhangi kedicik mesela Very Happy Very Happy ) öyle mi İrşad bey?
Diğer tüm ezgilerimiz ayrı ayrı güzel Ayşe hanım ,Aynur hanım Sevgili Hüseyin Abi ve tabi Kemal Sahir bey hekesin elleri sağolsun
Bir de işin müzikalite tarafı var işte orada biraz faklı yorumlamak lazım yıllardır kartonet okurum , aldığım her albümde ilk baktığım yerdir... kimler çalmış ?miksaj kimin?Düzenlemeler ..bunlar benim için önemlidir,Müzisyen bir ailenin mensubu olunca bunlar biraz daha dikkate değer şeylerdir çünki duyduğumuz güzelim melodilere hayat veren o sanat insanlarıdır
Bakıyorum bizim albümde öyle çok "en iyi " var ki nerden başlayayım Serkan Çağrı bugün Türkiye nin en iyi klarnetlerinden biridir,kendi adına klarnet üretilmiş muhteşem bir yorumcudur ve bizim tüm ezgierimize emeği geçmiş, İsmaik Soyberk bugüne kadar dinlediğim o kadar çok albümde O nun bas gitarını duydum ki,Erdinç Şenyaylar bir markadır bir başka marka Türkiye de kanun deyince akla gelen 3-5 isimden biri Halil Karaduman,Erdal Güney besteleri acaba bu kişiler çalınca daha mı güzel oldu ne ? Cengiz Ercümer muhteşem peküsyon ve tabi yine Rahmi Göçmen (Muammer Ketencoğlu ezgilerinin tanıdık ritimleri)
ya kısaca hepsi ayrı bir değer Yasemin hanım ve Kadın Sesleri topluluğu ama ne yalan diyeyim benim için en vurucusu Gülçin Hn
İçiniz çok huzurlu olsun çok kaliteli bir iş çıkmış ortaya sağolun varolun
Bir iki küçük eleştiri " Göçebe şarkılar" iyi bir grup ama bana göre "Jarnana" bizim albümün sound una pek gitmemiş sanki biraz zorlama konmuş oraya, yanılmıyorsam dizide de duymadık belki ikinci sezon çalınacaktır ama ben tutmadım, bazı kayıtlar birbirini tutmuyor sanki Bozdoğan Enstrumantal üzerine sonradan kayıt gibi bilmem yanılıyormuyum ? yani teknik olarak biraz daha üstünde durulabilirdi Sırat isimli yorumcumuz güzel bir ses ama "Bir fırtına tuttu bizi" biraz daha güzel olabilirdi ayrıca mendilimin yeşili,bir of çeksem,çalın davulları
nı aramadım dersem yaln olur benden şimdilik bu kadar albümü kesin alın ve doya doya dinleyin arkadaşlar hatta yüksek sesle dinleyin ki duymayanlar duysun benim gibi Müzik markete gidip bir de adamlara çatabilirsiniz de "Çalsanıza kardeşim albümü duysun millet" diye Very Happy Very Happy
Recchie
Recchie
Admin
Admin

https://trumeli.yetkin-forum.com

Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler Empty Geri: Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler

Mesaj tarafından AysenuR* 15/7/2008, 12:52

Albumu aldım ve dınledım.. nasıl buldugumu anlatım..
gercekten cok begendım muthıs bı calısma olmus.. ancak Mendılımın Yesılı, Calın Davulları vb. gıbı sarkıları albumde bulamadım oysakı bu parcaların albumde olmasını herseyden cok ısterdım, ama olsun Insallah ıkıncı bır album cıkarsa ozaman bu parcaları belkı bulabılırız...
Butun sarkılar cok hos olmus.. sarkıların adlarını henuz ezberleyemedım:D cogunu karıstırıyorum.. Butun sarkılar kulaga gercekten cok hos gelıyor ama benım bırıncı numaram yıne degısmıcek oda BOZDOGAN tabııkı.. bu parca benım ıcın herzaman bır numara, sankı albumde bırazcık degısıklık yapmıslar gıbı geldı bana ama cok hos olmus
Bu albumde emegı gecen herkesı kutluyorum ve tebrık edıyorum gercekten gelmıs gecmıs en guzel dızı muzıklerı albumu.. umarım ıkıncı hatta ucuncu albumde cıkar...Very Happy

AysenuR*
Asistan
Asistan

Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler Empty Geri: Elveda Rumeli Dizi Müzikleri Albüm tanıtımı ve ilk izlenimler

Mesaj tarafından Emre Cetin 15/7/2008, 13:08

Albüm hakkında yorumumu yapmamışım. Nasıl ıskaladık bunu...Smile

Eksikler belirtildiği gibi hissediliyor. Çalın Davulları büyük eksiklik. Onu Yasemin Göksu yorumu ile dinlemek isterdim açıkçası. Jarnana ,ne yalan söyleyeyim, benim de çok hoşuma gitmedi. Bozdoğan, Rumeli'de Akşam, Çatışma ve Rumeli'de Aşk en beğendiğim ezgiler. Hatta bazılarına söz bile yazdım. Bence yeni sezonda diğer bazı ezgilere de söz yazılmalı. Mesela Çatışma sözlü halde daha vurucu bir etki yapar üzerimizde. Yine Rumeli'de Akşam ezgisi II. Meşrutiyete doğru hafif İttihatçı sözler ile bize sunulabilir. Bence bunlar güzel adımlar olur.

Sırat isimli solist genel anlamda beğenilmemiş ama ben açıkçası beğendim. Bir Fırtına Tuttu Bizi için Recchie Abime katılıyorum ama Beşerin Ardından'ı daha iyi söylemiş bence. Şöyle ki notalara çok uyumlu bir şekilde sesini ayarlıyor. Malum solistlik sadece güzel ses demek değildir, ezginin notasına uygun olarak sesini ayarlama çok önemlidir. O açıdan ben başarılı buldum solisti.

Emeği geçen herkese teşekkürler. Devamını görmek dileğiyle....
Emre Cetin
Emre Cetin
Süper Moderatör
Süper Moderatör

- Similar topics